Yleiset EA-koulutukset – kysy lisää!

Ensiapukurssit Minervassa

2025
Rauma 16.10.
SPR Hätäensiapukurssi 8 t® ja SPR Hätäensiapukurssi 4 t®
Pori 17.11. SPR Hätäensiapukurssi 8 t® ja SPR Hätäensiapukurssi 4 t®, kurssi DiakonJuhlan tilassa Metsämiehenkadulla
Rauma 2.-3.12. SPR Ensiapukurssi EA 1®
Rauma 2.12. SPR Hätäensiapukurssi 8 t®

2026
Rauma 22.1.
 SPR Hätäensiapukurssi 8 t® ja SPR Hätäensiapukurssi 4 t®
Pori 12.2. SPR Hätäensiapukurssi 8 t® ja SPR Hätäensiapukurssi 4 t®, kurssi DiakonJuhlan tilassa Metsämiehenkadulla
Rauma 20.-21.5. SPR Ensiapukurssi EA 1®
Rauma 20.5. SPR Hätäensiapukurssi 8 t®

Minimiosallistujamäärä on 10 hlö/kurssi. Kurssi perutaan viimeistään viikkoa ennen ajankohtaa, jos sille ei ole riittävästi osallistujia.

Ensiapukurssit toteutetaan SPR:n koulutusohjelman mukaisesti ja sen suorittamisesta saa SPR:n mobiiliensiaputodistuksen, joka on voimassa kolme vuotta.

Kurssit ja hinnat 2025
SPR Ensiapukurssi EA 1®, hinta 195 €/hlö
SPR Hätäensiapukurssi 8 t®, hinta 135 €/hlö
SPR Hätäensiapukurssi 4 t®, hinta 98 €/hlö

Hintoihin lisätään voimassaoleva arvonlisävero. Hinnastoa tarkastellaan vuosittain ja yllä olevat hinnat ovat vuoden 2025 hinnaston mukaiset. Kurssihinnan lisäksi veloitamme SPR:n voimassaolevan hinnaston mukaisen rekisteröintimaksun, joka sisältää mobiilikortin.

Lisätietoa ja ilmoittautuminen: essi.tahka@laakarikeskusminerva.fi